Eryaman Klinik Pilates

Eryaman Klinik Pilates salonlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Aşağıda 5 farklı Eryaman Pilates Salonunun Kampanya ve İndirimleri için hepsine Whatsapp‘dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Klinik Pilates ile ilgili detaylı bilgiler sayfanın altında yer almaktadır.

Eryaman Klinik Pilates

Klinik Pilates: Eryaman’da Sağlıklı Bir Yaşamın Anahtarı

Eryaman Klinik Pilates için oldukça uygun bir semttir. Yazımızda size Klinik Pilates ile ilgili bilgiler vereceğiz. Ayrıca, Eryaman Klinik Pilates Salonlarını sizlere tanıtacağız.

Klinik Pilates Nedir?

Klinik Pilates, kaslarımızın gelişmesi, güçlenmesini sağlayan ve aynı zamanda da vücudumuza esneklik katan bir spordur. Klinik Pilates fizyoterapistler tarafından yaptırılabilir.

Klinik Pilates ile Fizyoterapist İlişkisi

Klinik Pilates, fizyo terapi amacıyla fizyoterapistlerin eşliğinde yapılması gereken bir egzersizdir. Fizyoterapistler, fizyo terapi konusunda aldıkları eğitimi Klinik Pilates çalışmalarında kullanırlar.

Sağlığımıza Olumlu Etkileri Nelerdir?

Klinik pilates, vücudumuzdaki bazı bölgelerde ağrı gibi sorunların giderilmesi için çok faydalıdır. Örneğin, bel, sırt, kol, bacak, karın, omuz gibi bölgelerin fizyo terapi kurallarına bağlı kalarak fizyoterapist eşliğinde Klinik Pilates ile çalıştırılması ile hem ağrılarda azalma hem de denge, güç ve esneklikte artış olacaktır. Buna ek olarak postürün (duruşun) düzeltilmesi sağlanır.

Bunlara ek olarak aşağıdaki konularda da Klinik Pilates fizyoterapist eşliğinde yapılmak koşuluyla çok faydalı olur.

 • Bel Fıtığı
 • Boyun Fıtığı
 • Diz Protez Rehabilitasyon
 • Evde Fizik Tedavi
 • Fibromiyalji
 • Fizyo Terapi
 • Fizyo Training
 • Klinik Pilates ve Fizyoterapi İlişkisi
 • Manuel Terapi
 • Nörolojik Rehabilitasyon
 • Ortopedik Rehabilitasyon
 • Tıbbi Masaj

Ruhsal Sağlığımıza Olumlu Etkileri

Klinik pilates günlük hayat koşuşturmasında bunalan zihnimize konsantrasyon ve fiziksel aktiviteler sayesinde ruh sağlığımıza da oldukça iyi gelir. Stresi azaltırken dinginlik ve genel bir iyi olma halimizi arttırmaya yardımcı olur.

Klinik Pilates Hangi Yaşlarda Yapılabilir

Klinik pilates, özet olarak pilates aletlerini kullanabilmek için yeterince boyu uzun olan her yaş grubundan insan için uygundur. 5 yaşından 11 yaşına kadar genellikle Mat Pilates daha uygun olmakla birlikte çocukların boyuna göre pilates reformer aletlerine geçiş yapılabilir. Eryaman’da bulunan salonlarda gençlerden yaşlılara kadar herkes için programlar bulunmaktadır.

Eryaman Klinik Pilates Salonları

Eryaman semtinde pilates ekipmanları ile temiz bir ortamda eğitim veren birçok Klinik Pilates Salonu bulunmaktadır. Bu salonlarda yapılan egzersizler fizyoterapist eşliğinde yapılmaktadır.

Eryaman Klinik Pilatesin Avantajları

Eryaman klinik pilates salonları, ihtiyaçlara göre kişiselleştirilmiş programlar ve dersler sunarak kişilerin hedeflerine göre çalışma imkânı sunarlar. Aynı zamanda grup dersleri veya bireysel seanslarla herkese uygun seçenekler sunarlar.

Uzman Fizyoterapistler

Eryaman’daki salonlar bu konuda deneyimli ve eğitim almış fizyoterapistlerle çalışır. Hatta birçok Klinik Pilates salonunun sahibi de fizyoterapisttir.

Bu eğitmenler, herkesin gerek sağlık gerekse fiziksel ihtiyaçlarına yönelik olarak kişiye özel programlar oluştururlar.