Eryaman Pilates Reformer

Eryaman Pilates Reformer salonlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Aşağıda 15 farklı Eryaman Pilates Salonunun Kampanya ve İndirimleri için hepsine Whatsapp‘dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Pilates Reformer ile ilgili detaylı bilgiler sayfanın altında yer almaktadır.

Ki Pilates

Eryaman

Pilates Reformer

Pilates aletleri ile yapılan Pilates Reformer günümüzde kaslarınızı güçlendirmek, esneklik sağlamak, sıkılaşmak, postür duruşunuzu düzeltmek, kan dolaşımınızı hızlandırmak ve ağır spor hareketlerine kıyasla daha kısa bir süre içerisinde size en faydalı olarak şekilde spor yapmanızı sağlar.

Pilates Reformer ile ilgili her konuda 40 sorunuzun cevapları aşağıdadır.

Eryaman Pilates Reformer Salonlarına size aşağıdaki faydaları sağlamaları için ulaşabilirsiniz.

Pilates Reformer Ne işe Yarar ve Faydaları Nelerdir

Reformer Pilatesin vücudunuza bir çok yararı vardır. Faydaları sıralayacak olursak;

 • Öncelikle yoğun fitness programlarına göre nispeten daha az zamanda yeterince spor yapmanızı sağlar,
 • Kendi vücut ağırlığınız ile yapacağınız Aletli Pilates hareketleri sakatlanma riskinizi en aza indirir,
 • Bacak, sırt, karın, kol, kalça, göğüs gibi neredeyse vücudunuzun tamamını çalıştırmanızı sağlar,
 • Alt Karın kaslarınızı kendi ağırlığınız ile çalıştırmanızı sağlar,
 • Sıkılaştırır,
 • Esneklik sağlar,
 • Omurganızı güçlendirir ve postür duruşunuzu düzeltir,
 • Kaslarınızı güçlendirir,
 • Zayıflatır (diyet ve kardio eğzersizleri ile desteklenmelidir),
 • Kan dolaşımınızı hızlandırır,
 • Nefesinizi düzenler ve daha iyi nefes almanızı kolaylaştırır,
 • Stress yoğunluğunuzu azaltır,
 • Vücut dengenizi geliştirir,
 • Ve en önemlisi size enerjik bir hayat sağlar.

Eryaman’daki Pilates Reformer salonlarında pilates aletleri kullanarak tüm bu faydaları elde edebilirsiniz.

Aletli pilates için yaş sınırı var mı?

Başlangıç için çocukların boylarının pilates aletleri için uygun olması önemlidir. 5 yaşından itibaren Mat Pilates yapılabilir. Boy sorunu ortadan kalktığında aletli pilates başlanabilir. Sağlık sorunları olmadığı taktirde yaş sınırı yoktur. 120 yaşında bile yapılabilir.

Aletli pilates Skolyoza iyi gelir mi? Fibromiyaljiye iyi gelir mi? Beli inceltir mi? Vücudu şekillendirir mi? Kalça yapar mı? Alt bacak inceltir mi? Selülite iyi gelir mi? Basen gider mi? Boy uzatır mı? Kamburluğa iyi gelir mi? Psikolojiye iyi gelir mi? Sırt ağrılarına iyi gelir mi? Kireçlenmeye iyi gelir mi?

Pilates reformer ile ilgili kafanızda bir çok soru var. Ve bu soruların hepsinin cevabı “Evet”.

Skolyozun başlangıcını ergenlik döneminde engelleyebilir, yetişkinlerde de skolyozu düzeltip duruşu dengeleyebilir.

Fibromiyalji tedavisinde esnekliğe önem veren ve kasları daha güçlü hale getiren ve kendi ağırlığımız ile yapabildiğimiz pilates, yüzme, yürüyüş tarzı aktiviteler önemlidir ve fayda sağlar.

Ve evet pilates reformer beli inceltir, vücudu şekillendirir, selülite iyi gelir, baseni giderir, duruşu düzelttiği için boyu uzun gösterir, kamburluğa, sırt ağrılarına, kireçlenmeye iyi gelir. Tabiki düzenli yapılan tüm sporlar gibi stress ve psikolojiye iyi gelir.

Kimler Reformer pilates yapmalı? Hangi sağlık sorunlarına iyi gelir?

Sağlık sorunu olmayan ve doktoru izin veren herkes yapabilir. Çocuk, genç, orta yaşlı, yaşlı, hamileler, fizik tedavi görenler, duruş bozuklukları olanlar, esneklik ihtiyacı olanlar, kaslarını kendi vücut ağırlıkları ile geliştirmek isteyenler aletli pilates yapabilir.

Boyun, sırt, bel, bacak ağrısı olanlar, postür bozuklukları olanlar, kan dolaşımını hızlandırmak ve daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyen herkez pilates reformer yapabilir.

Pilates mi daha iyi fitness mı?

Hedefinize göre değişir. Amaç esneklik, postür dengesi, kısa zamanda kendi ağırlığınız ile kas güçlendirmesi ise pilates reformer. Amaç kaslarınızı büyütmek ve güç ise fitness tercih edilebilir.

Yürüyüş yapmak mı pilates mi?

Aslında ikisi de. Yürüyüş ve pilates birbirini destekler ve katkı sağlar. Pilates öncesi ve sonrası yapılan yürüyüşler hem daha çok kalori yakmanızı hem de pilates ile vücudunuza güç ve esneklik katarken yürüyüş ile aerobik olarak pilates egzersizini tamamlarsınız.

Reformer pilates kaç ay yapılmalı?

Pilates reformer’dan yeterli fayda sağlayabilmek için haftada 3 ders olmak üzere en az 3-4 ay devam etmeniz gerekir. Tabiki bu süre sonunda bırakmanız durumunda aldığınız fayda yavaş yavaş kaybolmaya başlayacak ve bir süre sonra tekrar ihtiyaç duyacaksınız. Bu nedenle hayat tarzınızı sürekli ve düzenli pilates yapmak üzere değiştirmenizi öneriyoruz.

Pilatesin etkisi ne zaman başlar?

Genellikle 10-12 ders sonrasında etkilerini göstermeye başlar. 30-36 ders sonrasında esnekliğiniz, kaslarınız, vücut dengeniz ve postür duruşunuz düzelmeye başlar.

Her gün Reformer yapılır mı? 2 gün üst üste pilates yapılır mı?

Kaslarınızın ve vücudunuzun dinlenmesi de spordan en çok faydayı sağlamanız için gerekli bir durumdur. En az 1 gün ara vermek en uygun yöntem olacaktır.

Haftada 2-3 kez aletli pilates yapmak pilates hocaları tarafından önerilmektedir.

Pilates haftada kaç gün gidilmeli ve kaç dakika yapılmalı?

En az 2 olmak üzere ideal olarak haftada 3 gün yapılabilir. Tabiki profesyonel sporcular daha fazla da yapabilirler. Derslerin her biri 50-60 dakika arasında olur. Pilates sonrası 15 dakikalık tempolu bir yürüyüş alacağınız faydayı arttıracaktır.

Günün hangi saatinde pilates yapılmalı?

Günün tüm yorğunluğundan sonra akşam saatlerinde pilates yapmak yerine sabah saatlerinde müsaitliğinize göre pilates yapmanız çok daha faydalı olabilir. Ancak tabiki iş yoğunlu vb nedenlerle sabah yapamıyorsanız size uygun herhangi bir saatte de derslere katılabilirsiniz.

Reformer pilatesten önce ve sonra ne yemeli? Sabah aç karnına pilates yapılır mı?

Pilates öncesi aşırı yemek yememelisiniz. Ancak tamamen aç olarak ta pilates yapmamalısınız. Kuru yemiş, sebze, şişkinlik yapmayacak yemekler yiyecekleri tercih edebilirsiniz. Bunları pilates dersinden yaklaşık 1 saat öncesi yemeniz önerilir.

Pilates sonrası ise ilk birkaç saat içinde protein ve vitamin ağırlıklı beslenebilirsiniz. Tabağınızda bir miktar karbonhidrat ta olmalıdır. Pilates ile birlikte diyetisyen desteği almanız en yararlı yöntem olabilir.

Reformer pilates ile kaç günde sıkılaşır?

Pilates reformer antrenmanları ile 3 derste vücudunuzda etkilerini görmeye başlarsınız. Stresiniz azalmaya ve nefesiniz açılmaya başlar. Yaklaşık 1 ayda yapılacak 12 dersten sonra sıkılaşmayı ve kaslarınızdaki gelişmeyi görmeye başlarsınız. Ancak unutmayın ki pilates ve spor sürekli yapılması gereken hayatınızın bir parçası olması gereken bir faaliyettir. Bu nedenle yaşam tarzınızı düzenli pilates yapmak üzere değiştirmeniz sizin için en yararlı yöntemdir.

Reformer pilates göbek eritir mi?

Göbek eritmek ve zayıflama sadece bir bölgenin çalıştırılması ile mümkün değildir. Aletli pilates ile tüm vücudunuz çalışır ve eğer pilatesi kardio egzersizleri ile tamamlarsanız göbek eritmek ve zayıflamak için en iyi adımı atmış olursunuz. Pilates öncesi ve sonrası bir süre hızlı tempoda yürümeniz yağ yakımı için alacağınız verimi çok daha fazla arttıracaktır.

Reformer pilates kalça büyütür mü?

Aletli pilates ile reformer aletleri ve vücudunuzun kendi ağırlığını kullanarak tüm kaslarınızı gererek aktif hale getirebilirsiniz. Böylece zamanla kalçanızı büyütmek gibi hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Bunu yaparken de kalçanızın daha uyumlu ve şekilsiz bir hal almasının önüne geçebilirsiniz.

Reformer pilates 1 ayda etki eder mi?

Evet en az 1 ay ile 3 ay  arasında haftada 3 gün yapılacak pilates dersleriyle etki gösterecektir. Her zaman söylediğimiz gibi pilates sürekli devam etmeniz gereken bir hayat tarzıdır. 1-3 ay devam edip bırakılmamalıdır.

Reformer kilo verdirir mi?

Haftada 3 kez ve kardio antrenmanları ile birleştirilen pilates egzersizleri kilo verdirir. Şunu unutmayınızki sadece belli bir bölgeyi çalıştırmak kilo vermenizi ve sadece o bölgenizi inceltmenizi sağlamaz. Tüm vücudunuz ile fonksiyonel egzersizler yapmalısınız. Pilates de bunu destekler.

Özellikle pilates sonrası-öncesi kardio antrenmanı ile birleştirilmesi durumunda daha çok kalori yakılabilecektir.

Kimler aletli pilates yapamaz?

Doktoru tarafından pilates yapmasına izin verilmeyen kişiler hariç 7’den 120’ye herkes pilates yapabilir. Pilates reformer için ise aletleri kullanmak için çocukların boyunun yetmesi önemlidir. Tabiki uzman pilates hocaları eşliğinde yapılmalıdır.

Reformer pilates yaparken ne giyilir?

Şort, t-shirt, eşofman, tayt pilates için en ideal kıyafetlerdir. Önemli olan rahat etmeniz ve vücudunuzun her yerinin kolayca hareket edebileceği ne çok bol ne çok dar kıyafetler en uygun kiyafetlerdir.

Pilates bırakılırsa ne olur?

Pilates ile sadece dış kaslarınızı değil iç kaslarınızı da çalıştırırsınız. Kazandığınız esneklik ve güç pilates bırakmanız durumunda zamanla gerilemeye başlayacaktır. Bu nedenle devam edemeyecek durumdaysanız en azından haftalık seans ders sayılarınızı azaltmayı deneyebilirsiniz. Sonra tekrar müsait olduğunuzda normal temponuza geri dönebilirsiniz.

Pilatesle kaç cm incelme olur?

Düzenli devam etmeniz ve kardio fonksiyonel egzersizleri ile desteklemeniz durumunda 4-8 cm incelmeye kadar gidebilirsiniz. Tabiki bu durum mevcut kilonuza ve yapacağınız antrenmanın yoğunluğuna göre değişebileceği gibi spor yaparken yapacağınız diyete de bağlı olacaktır.

1 saat Reformer kaç kalori yakar? 30 dakika pilates kaç kalori yakar?

Bu konu kişiden kişiye değişebilecek olup 1 saatte ortalama olarak yaklaşık 230-300 kalori arasında yakılabilir. Yapılan antrenmanın yoğunluğuna göre daha az ya da daha çok olabilir. Aynı şekilde 30 dakika pilates de 100-150 kalori yakmanızı sağlayabilir.

Aletli pilates yaparken nelere dikkat edilmeli?

Doktorunuzun izin vermesi oldukça önemlidir. Bir sağlık sorununuz yoksa pilates yapabilirsiniz.

Özellikle aletli pilates için malzemelerin kaliteli olması ve kesinlikle tecrübeli uzman pilates hocaları ile yapılması gerekir.

Gittiğiniz pilates salonunun havadar olması, temiz olması ve aletlerin bakımlarının düzenli bakımlarının yapılıyor olması önemlidir.

Pilates yaparken nefes almanıza dikkat etmeniz, nefesinizi tutmamanız, düzenli nefes almanız önemlidir. Bunu yapamıyorsanız spor hocanızdan veya bir nefes uzmanından destek alabilirsiniz.

Erkekler Reformer yapar mı?

Evet tabiki.

Evde Reformer yapılır mı?

Gerekli aletleri alırsanız tabiki yapılır. Ancak hem maliyetli hem de pilates hocası eşliğinde olmadan riskli olabilir. Bu nedenle Eryaman’daki Pilates Rformer salonlarına giderek uzman pilates hocaları eşliğinde bu sporu yapmanızı öneririz.

Eryaman Pilates Reformer salonları hangileri?

Eryaman’da bulunan pilates reformer salonlarını bu sayfada yukarıda bulabilir ve hepsi ile iletişim kurabilirsiniz.