Eryaman Hamile Pilatesi

Eryaman Hamile Pilatesi salonlarını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Aşağıda 15 farklı Eryaman Pilates Salonunun Kampanya ve İndirimleri için hepsine Whatsapp‘dan kolayca ulaşabilirsiniz.

Hamile Pilatesi ile ilgili detaylı bilgiler sayfanın altında yer almaktadır.

Eryaman Hamile Pilatesi

Hamile Pilatesi Sağlıklı Bir Gebelik için En Uygun Egzersizlerden Biridir

Bu yazımızda Eryaman Hamile Pilates salonlarında yapabileceğiniz hamile pilatesinden ve faydalarından bahsedeceğiz. Hamilelik bir kadının hayatındaki en önemli dönemlerden birisidir. Bu dönemle Hamile Pilatesi hem bedensel hem de zihin sağlığı için yapılabilecek en uygun aktivitelerden birisidir.

Gebelik süresince sağlıklı bir diyet ve yapılacak olan spor faaliyetleri ile kadınlar hem gebelik sürecinin daha sağlıklı hem de daha kolay geçmesini sağlayabilirler.

Hamilelik döneminde pilates yapmanın faydalarını ve pilates uygulama tekniklerini anlatmaya çalışacağız.

Hamilelik Pilatesinin Faydaları

Pilates egzersizleri hamilelikte esnekliği arttırdığı gibi vücudu güçlendirir ve kadını doğuma hazırlar. Kasları güçlendirdiği gibi duruşu (postürü) dengeler ve destekler. Bunlara ek olarak nefes kontrolünü sağlar, nefesi kuvvetlendirir ve içerdiği rahatlama teknikleri ile stresi azaltmaya yardımcı olur.

Güvenli Şekilde Hamile Pilatesi Yapmak

Pilates, fitness ve benzeri sporlara göre daha düşük etkili ve daha az zorlayıcı olduğu için hamile kadınlar için güvenilirdir. Ancak unutmamak gerekir ki her zaman doktor tavsiyesi ve onayı ile pilatese başlanmalıdır. Doktor onayı ile başlanan pilatesi her zaman bir uzman eşliğinde yapmak oldukça önemlidir. Bu nedenle Hamile Pilatesi evde kendi kendinize değil tecrübeli Eryaman’da bir pilates hocası ile birlikte pilates salonunda yapılmalıdır.

Hareketlere Adaptasyon

Hamileliğin ilerleyen evrelerinde pilates egzersizlerini uygulama teknikleri ve pozisyonları da değişiklik göstermelidir. İkinci trimesterden itibaren sırt üstü pilates pozisyonları yerine yan dönerek yapılan pilates hareketleri tercih edilmelidir. Pilates hocanızın bu tarz detaylara hakim olduğunu özellikle sorgulayınız.

Hamilelikte Pilates Topu Kullanımı

Pilates topu dengeyi geliştirmek ve esneklik amacıyla hamilelik süresince kullanılabilir. Uzman kontrolünde kullanıldığında kasları güçlendirir. Hamileliğin hangi döneminde pilates topu egzersizleri yapılabileceğini doktorunuz ve Eryaman’daki pilates hocanız ile görüşmeniz gerekmektedir.

Nefes Teknikleri

Pilates sadece hamilelik süresince değil tüm hayatınız boyunca doğru nefes tekniklerini öğrenmeniz ve pratik yapmanız için oldukça önemli bir spordur. Derin nefes almayı ve zihinsel olarak rahatlamayı sağlayan nefes teknikleri doğum hazırlıkları esnasında da kadınlar için oldukça faydalı olur.

Hamile Pilatesi ile Pelvik Tabanın Güçlendirilmesi

Pelvik taban kaslarını güçlendiren pilates sayesinde hamilelikte yaşanan bazı rahatsızlıklar azalır. Ayrıca, pilates doğumdan sonraki iyileşme sürecini de destekler.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hamile Pilatesi yaparken belirli pozisyonlarda rahatlık sağlayarak pilates hareketleri uygulanmalıdır. Aşırı gerilmelerden ve hızlı ani hareketlerden kaçınılmalıdır. Vücudun sıcaklığının çok yükselmemesi için rahat ve uygun kıyafetler giyilmelidir. Evde tek başınıza bilmediğiniz ve tam olarak uygunluğundan emin olmadığınız pilates hareketleri yapılmamalıdır. Ve mümkünse Eryaman’da her zaman uzman pilates hocası ile birlikte Hamile Pilatesi yapılmalıdır.

Pilatesin Doğuma Pozitif Etkileri

Esneklik, güç, nefes teklikleri ve daha az stress hamilelik süreci ile birlikte doğum sırasında da kadınların daha rahat, konforlu ve kendine güvenli hissetmesine yardımcı olabilir.

Hamilelik Sırasında Yapılan Pilatesin Doğum Sonrası Faydaları

Doğum sonrası vücudun iyileşmesine ve toparlanmasına destek olur. Doğumdan sonra da pilatese devam etmek özellikle karın kaslarının güçlenerek esnekliğini koruması açısından oldukça faydalı olacaktır.

Denge ve Hamile Pilatesinin İlişkisi

Vücut ağırlığının artması ve büyüyerek ağırlaşan çocuk ile birlikte kadınlarda denge sorunları artabilir. Eryaman Pilates Reformer salonlarında yapılan Hamile Pilatesi dengeyi geliştirmeye faydalı olacağı gibi bacaklara güç kazandırır. Ayrıca, sırt ağrılarını azaltarak vücut postürünü destekleyerek doğru duşu korumaya yardımcı olur.

Tüm bu bilgilerle birlikte Hamile Pilatesi yapmaya başlamadan önce mutlaka doktorunuzun onayını almalı ve uzman bir pilates hocası eşliğinde pilatese başlamalısınız.

Eryaman Hamile Pilatesi salonlarını sitemizden inceleyebilir ve mesaj atarak bilgi alabilirsiniz.